Gaudeamus i … lollipop

Gaudeamus igitur!

Z tą pieśnią na ustach 30 września powitaliśmy pochód przedstawicieli władz 12 uczelni wrocławskich i 2 uczelni opolskich wspólnie rozpoczynając  nowy rok akademicki 2019/2020.

Inaczej niż w latach poprzednich, ten najważniejszy moment serii uroczystości inaugurujących rok akademicki został ze względu na wichurę przeniesiony spod pomnika Fredry do Sali Wielkiej Ratusza, gdzie pod gotyckim sklepieniem 8 chórów wrocławskich szkół wyższych pod batutą  Anny „Petardy” Grabowskiej-Borys odśpiewało skomponowany przez Johannesa Brahmsa hymn żaków oraz piosenki z repertuaru Czesława Niemena, Georga Michaela i Cordettes.

Po części oficjalnej, w której do zgromadzonych zwrócił się rektor Politechniki Wrocławskiej prof. Cezary Madryas,  prezydent Wrocławia Jacek Sutryk zaprosił zgromadzonych studentów na poczęstunek do Spiża. I my tam byliśmy, zacne piwo piliśmy :-)!