40. Przegląd Piosenki Aktorskiej

Za naszą obecność na zeszłorocznej edycji Przeglądu Sztuki SURVIVAL odpowiedzialni byli Monika Konieczna i Mariusz Sybila. W tym roku ponownie pojęliśmy współpracę z Mariuszem Sybilą, czego owocem stał się nasz udział w wyreżyserowanym przez niego spektaklu pt. „Pokój na Ziemi”. Spektakl wystawiany był na deskach wrocławskiego Impartu w ramach 40. edycji Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Dla nas wydarzenie to stało się kolejnym wyjątkowym, ekscytującym przeżyciem, którym mało kto może się pochwalić. Tak natomiast o spektaklu pisze PPA:

 

Opowieść o misji Apollo 11, w wyniku której człowiek po raz pierwszy postawił stopę na Księżycu.

For. Roland Okoń

Twórcy przyglądają się społeczno-politycznemu kontekstowi programu kosmicznego, „amerykańskiemu marzeniu”, odciskającemu się w fundamentalny sposób na kulturze i na sposobach myślenia całego współczesnego świata. Zadają pytania o właściwy cel misji, o instynkt ekspansji, o poszukiwanie naczelnego celu dla człowieka. Pojawia się też inne, być może najważniejsze pytanie – czy technologia i jej rozwój to nasza ewolucyjna przyszłość, w którą można patrzeć z optymizmem i która wiedzie nas ku nieśmiertelności, czy też jest to dla człowieka fundamentalne zagrożenie.

Niezwykła fuzja dokumentu i literatury z bogatą sferą audio, malarstwem i multimediami.

scenariusz i reżyseria: Mariusz Sibila, koncepcja scenograficzna; elementy scenografii: Olaf Brzeski, performance; elementy scenografii: Monika Konieczna, animacje; elementy scenografii: Hubert Pokrandt, kostiumy: Artur Mazur, muzyka: Adam Porębski
Kamil Radek – instrumenty perkusyjne
Obsada: Małgorzata Szczerbowska, Tomasz Kocuj, Tomasz Leszczyński, Błażej Wójcik, Dariusz Maj
W spektaklu bierze udział Kameralny Chór Politechniki Wrocławskiej pod dyrekcją Anny Sipak

Fot. Roland Okoń